۱۳۹۷ سه شنبه ۴ ارديبهشت
جستجو ورود اعضاء نقشه سایت
امور ایثارگران
صفحه اصلی
1394/07/14 جلسه ي شوراي مشورتي ايثارگران استان به رياست استاندار اصفهان تشكيل شد
جلسه ي شوراي مشورتي ايثارگران استان به رياست استاندار اصفهان تشكيل شد
 دكتر رسول زرگرپور در جلسه ي شوراي مشورتي ايثارگران استان؛ گفت: ‌اين شورا ضمن بررسي مشكلات و مسائل جامعه ايثارگري استان، فرهنگ ايثار و شهادت را در جامعه ترويج و تقويت خواهد كرد.
رسول زرگرپور با بيان اينكه طبق توافق وزير كشور ومعاون رئيس جمهور و رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران كشور استانداران بايد يك شوراي مشورتي ايثارگران داشته باشند، افزود: اين شورا آيين نامه و اهداف مشخصي و معيني دارد و استاندار مي تواند از نظرات و پيشنهادات اعضاي اين شورا را در شوراي فرهنگ عمومي مطرح نمايند.
استاندار اصفهان با تاكيد بر بهره گيري از ظرفيت ايثارگران در جهت توسعه و تعميق فرهنگ ديني و ارزش هاي انقلاب اسلامي در سطح جامعه، گفت: بايد همكاري ايثارگران با دستگاه هاي اجرايي تقويت شود. 
مدير ارشد استان با اشاره به اينكه ترويج فرهنگ ايثار و شهادت در شوراي فرهنگ عمومي تصويب و در شوراي دولتي اجرا مي شود، تصريح كرد: استفاده از نظرات مشورتي اين شورا در راستاي راهبردي كردن قوانين ايثارگري موثر است.
وي عنوان نمود: در اين شورا علاوه بر ترويج فرهنگ ايثاروشهادت، اموري كه مربوطه به مسائل ايثارگران است نيز مورد توجه قرار مي گيرد.
زرگرپور با بيان اينكه در اغلب قانون هايي كه در ارتباط با ايثارگران به تصويب رسيده اجرايي نشده است، افزود: اين شورا مي تواند در ارتباط با قانون جامع و نحوه اجرايي شدن و تسهيل در اجراي اين قانون كمك كند.
استاندار اصفهان با بيان اينكه هدف اين شورا ارائه ي پيشنهادات مشورتي براي اجراي دقيق اين قوانين است، اظهارداشت: هدف نهايي آن ترويج ايثار و شهادت كه ابراز آن اجراي دقيق قوانين است، مي باشد.
رسول زرگرپور افزود: در جلسات اين شورا بايد تعادلي بين آنچه كه دولت مي تواند كمك كند و آنچه كه مطالب ي ايثارگران است، ايجاد شود و بايد مسائل با اولويت بندي كارشناسانه مورد بررسي قرار گيرد.
وي با بيان اينكه اصفهان فاقد يك سالن گلستان شهدا، موزه ي جنگ و دفاع مقدس و آسايشگاه مناسب براي ايثارگران است، اظهارداشت: در رابطه با حل مشكلات ايثارگران از استان هاي ديگر عقب هستيم و معتقدم همه ي اين مسائل و قسمت اعظم مطالبات قابل حل است.
استاندار اصفهان با تاكيد بر اينكه فرهنگ ايثار و شهادت براي نسل جديد بايد به يك ارزش تبديل شود، افزود: اين فرهنگ بايد در جامعه جاري شود و اين شورا بستر خوبي است كه بايد از آن به بهترين شكل استفاده كنيم.
گفتني است در اين جلسه مقرر شد شوراي مشورتي ايثارگران استان؛  به رياست استاندار اصفهان و جانشيني معاون توسعه ي مديريت و منابع انساني و دبيري مشاور استاندار در امور ايثارگران و ده نفر از اعضاي شورا كه از جانبازان و ايثارگران، خانواده هاي شهدا و زرمندگان و آزادگان هستند، تشكيل شود و نظارت و پيشنهادات ارائه شده در شوراي ترويج فرهنگ ايثار و جهاد و شهادت و شوراي فرهنگ عمومي مورد استفاده قرار گيرد.
تعداد بازدید: 102
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal