۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۴ مهر
جستجو ورود اعضاء نقشه سایت
امور ایثارگران
صفحه اصلی
1394/03/14 بررسي چگونگي اجراي قانون بيمه ايثارگران
بررسي چگونگي اجراي قانون بيمه ايثارگران
به گزارش «ايثار» سردار محسن انصاري ظهر امروز دوشنبه 11 خرداد در يكصد و چهل و يكمين جلسه شوراي مشاوران وزرا در امور ايثارگران ضمن تبريك اعياد شعبانيه، تسليت سالروز رحلت امام خميني (ره) و همچنين گرامي‌داشت شهداي قيام 15 خرداد، به موضوع دستور جلسه در رابطه با بررسي وضعيت بيمه و درمان جانبازان پرداخت و گفت: بيمه ايثارگران پس از تصويب در برنامه پنجم توسعه تا امروز چندين مرتبه دچار تغيير شده است.
وي ادامه داد: در اواخر سال گذشته نمايندگان مجلس تصميم گرفتند مواردي كه مرتبآ در بودجه هاي سنواتي تكرار مي شوند، به صورت قانون ثابت در نظر گرفته شوند و بيمه ايثارگران نيز شامل اين طرح شد. سال 1393 بيمه ايثارگران به صورت كامل به بنياد محول شد و در حدود 750 هزار ايثارگر در 250 دستگاه اجرايي تحت پوشش بيمه بنياد قرار گرفتند.
قائم مقام بنياد به موضوع بيمه ايثارگران در قانون بودجه سال جاري اشاره كرد و گفت: ماده 49 قانون تنظيم بخشي از مقررات دولت به موضوع بيمه ايثارگران پرداخته است، اما بخش هايي از آن بايد تعيين تكليف شود.
سردار انصاري خدمت‌رساني به ايثارگران را تنها منحصر به بنياد شهيد و امور ايثارگران ندانست و گفت: البته بنياد افتخار دارد كه متولي اصلي ايثارگران است و ما خدمت به آنان را وظيفه و افتخار خود مي دانيم، اما تمام مردم و دستگاه هاي كشور در قبال خدمات جبران ناپذير و فداكاري هاي ايثارگران مديون هستند و بايد امور آنان را پيگيري كنند. بر همين اساس از تمام مشاوران عزيز وزرا و دستگاه هاي اجرايي در امور ايثارگران مي خواهم همگي كمك كنند تا اين قانون در موقع خود به خوبي به مرحله اجرا درآيد.
وي در بخش ديگري از صحبت هاي خود در رابطه با موضوع شوراي هماهنگي مشاوران استانداران در امور ايثارگران گفت: بنياد معتقد است بايد از اين شورا به عنوان يك فرصت استفاده شود و مسائل ايثارگران را در استان ها هماهنگ كند و تاكنون افتخار حضور در جلسات آن را داشته و در آينده نيز نمايندگان بنياد در آن شركت خواهند كرد.
در ادامه اين جلسه سيدمنصور ميرمرادي معاون توسعه مديريت بنياد شهيد و امور ايثارگران توضيحاتي را در رابطه با بيمه ايثارگران ارائه داد.
عبدالرضا عباسپور معاون بهداشت و درمان بنياد شهيد و امور ايثارگران نيز طي سخناني، بر لزوم اجرايي بودن موضوع بيمه ايثارگران تاكيد كرد و گفت: شرايط بيمه ايثارگران بايد شايسته آنان باشد.
در بخش ديگري از يكصد و چهل و يكمين جلسه شوراي مشاوران وزرا و دستگاه هاي اجرايي در امور ايثارگران، مشاوران وزرا به بيان نظرات و ديگاه هاي خود در رابطه با موضوع بيمه ايثارگران پرداختند.
در انتهاي اين جلسه مقرر شد سوالات مشاوران وزرا در رابطه با اجراي قانون از معاونت حقوقي رياست جمهوري استعلام شود.
تعداد بازدید: 94
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal